2024. november 18., hétfő
2024. október 25., péntek
ZÖLDTEÁS FÜRDŐBOMBA RIZSKORPA OLAJJAL
- A citromsavat, a keserűsót a
keményítőt és a zöldtea port alaposan összekeverjük.
- A keverékhez hozzáadjuk a
szódabikarbónát és ismét jó elkeverjük.
- Most hozzáadjuk a riszkorpa
olajat és az illóolajokat.
- Legvégül egy spriccelő
flakonból nagyon óvatosan a keverékre spricceljük kisebb adagokban a vizet.
Azonnal gyorsan keverjük el, mert különben reakcióba lép a
szódabikarbónával.
- Nyomkodjuk nekünk tetsző formába a keveréket és néhány órán át hagyjuk száradni.
- Száraz, légmentes helyen tároljuk.
2024. július 19., péntek
MÉZES SAMPON ALOE VERA GÉLLEL
Az aloe vera gél kiváló minden fajta bőr irritációra, így a fejbőrt is ápolja. A méz hidratál, segít a korpásodás ellen, mivel gombaölő hatású, és puhává varázsolja a hajat. Ha valaki áttér ennek a samponnak a használatára, mindenképpen kell némi átmeneti időre számítania, amíg a fejbőr faggyútermelődése normalizálódik. Ez akár több hetes időszak is lehet.
2024. június 29., szombat
ZERO WASTE SZILÁRD ARCLEMOSÓ
Ma egy olyan terméket mutatok, ami könnyedén és alaposan tisztítja meg a bőrt, távolítja el a sminket és minden bőrtípusra remek választás. Nem utolsó sorban pedig a zero waste szemléletmód szempontjából is tökéletesen megállja a helyét. Az ALOE VERA nyugtató, gyulladáscsökkentő, hidratáló tulajdonságai miatt értékes összetevője készítménynek. A KAKAÓVAJ mámorító, csokoládé illatú, a bőrt kivételesen tápláló és puhító komponens. A DECYL GLUCOSIDE egy természetes, jól habzó, bőrbarát cukortenzid, az SLS környezetbarát és egyúttal pálmaolajmentes alternatívája.
HOZZÁVALÓK:
- 18 gr aloe vera olaj (bármilyen más tetszőleges olajjal heyettesíthető),
- 9 gr finomítatlan kakaóvaj,
- 13,5 gr olivem,
- 36 gr cetilalkohol,
- 13,5 gr decyl glucoside
- 1 tk olívamag örlemény vagy kávézacc
- 15 csepp tetszőleges illóolaj (opciós).
ELKÉSZÍTÉS:
- Az összetevőket az olívamag örlemény és az illóolaj kivételével olvasszuk fel gőz fölött.
- Ha felolvadtak az anyagok, vegyük le a tűzről és
keverjük teljesen sima állagúvá.
- Most keverjük bele az olívamag örleményt és az
illóolajokat.
- Öntsük az elkészült keverékünket formába és
tegyük be a hűtőszekrénybe.
- Amikor kellően megszilárdult, óvatosan vegyük ki
a formából, máris használható.
2024. június 15., szombat
KULLANCS STOP!!! ILLÓOLAJOKKAL A KULLANCSOK ELLEN
Pillanatok kérdése, és itt a nyári szünet. Kirándulások, táborok, családi nyaralások, sok-sok program a szabadban. Nem szabad azonban megfeledkezni arról, hogy ebben az időszakban a kullancsveszély is megnő. A kullancsok sokféle betegséget terjesztenek az ismert agyhártyagyulladáson és Lyme-kóron kívül is, így mindenképpen érdemes felkészülni az ellenük való védekezésre. A megfelelő ruházat mellett érdemes kullancsrisztó szerekkel is védekeznünk. Ha valaki nem akarja a boltban kapható szintetikus vegyszereket permetezni a gyermekére vagy saját magára, akkor az illóolajok nagyszerű alternatívát kínálnak. A kullancsok számára vonzó a verejték tejsavtartalma, az ammónia, a kilélegzett szén-dioxid és az ember testének hőkisugárzása. Ezzel szemben nagyon nem kedvelik a fényt és bizonyos erős illatokat. A szájhagyományon kívül, a Coventry Egyetem kutatói éveken keresztül vizsgálták az illóolajok kullancsokra való hatását és végül 11 olyan illóolajat találtak, melyek hatásosak a kullancsok távoltartásában.
EZEK AZ OLAJOK A KÖVETKEZŐK:
- bazsalikom,
- bergamott,
- borsmenta,
- citronella,
- citromos eukaliptusz,
- 2 féle kakukkfű,
- levendula,
- majoranna,
- szegfűszeg,
- fodormenta.
A felsorolásban nem szerepel ugyan, de a geránium
illóolajat is sokan a hatásos szerek közé sorolják.
HOGYAN HASZNÁLJUK? Többféle formában is elkészíthetjük.
1. OLAJOS KULLANCSRIASZTÓ Arányaiban 10 gr kókuszolajhoz adjunk 10 csepp illóolajat a fent felsoroltakból, de lehet keveréket is készteni, többféle illóolaj felhasználásával. Pl. nagyon hatásos a szegfűszeg kakukkfűvel keverve, vagy a kakukkfű citronella olajjal keverve. Azért előnyös a kókuzsolaj, mert a magas a laurinsav tartalma, amit szintén nem kedvelnek a kullancsok.
2. ALKOHOLOS KULLANCSRIASZTÓ Ebben az esetben keverjünk el 50 ml desztillált vizet 30 ml gyógyszertári alkohollal, de megteszi a vodka is. J Ebbe csepegtessünk 10 cseppet a kiválasztott illóolajokból. Használat előtt felrázandó. Minden esetben győzödjünk meg róla, hogy az adott illóolajra nem vagyunk érzékenyek. Az illóolajokat ne használjuk töményen.
2024. június 1., szombat
MÉZES VANÍLIÁS ARC ÉS TESTRADÍR
A vanília szó hallatán általában először a finomabbnál
finomabb édességek, sütemények és a
fagylalt szokott eszünkbe jutni, pedig az orchideák családjába tartozó
növény termésének számtalan
egészségmegőrző és betegségmegelőző tulajdonsága van. 18. századi régi tankönyvekben a vanília gyógyászati felhasználását
részletesen leírják. A vanília termése a patikákban a 19. századig kapható volt
főzetként, tinktúraként és por alakban is.
GYÓGYHATÁSAI Kevesen tudják, hogy a vanília azon kívül, hogy nyugtatja az elmét, olyan komponenseket tartalmaz, amelyeknek antibakteriális és gombaölő hatásuk van. Fertőtleníti és nyugtatja az ekcmás bőrt is, elősegíti az új, egészséges bőrszövetek fejlődését. Egyedi és különleges aromáját a vanillin nevű polifenolnak köszönheti, mely erős vegyület: megköti a daganatos megbetegedéseket és a korai sejtöregedést okozó szabad gyököket, hozzájárul a gyulladásos folyamatok megelőzéséhez, valamint kezeléséhez. Kisebb mennyiségben fellelhetőek benne tanninok és különböző nyomelemek, kalcium, nátrium, foszfor, kálium, magnézium, cink, réz, mangán és vas. Vitaminokból a B1,- B2,- B3,- B5,- és B6 vitaminok találhatóak meg benne. A vanília használata, fogyasztása segt megszüntetni a depressziót, a stresszes állapotot és az ezzel járó magas vérnyomást, valamint az alvászavarokat is.
RECEPT
Néhány hete nagyon rákaptam, hogy az arcomat krém helyett
vaníliás jojoba olajjal ápolom. A
vanília illata önmagában a „mennybe” repít. Nagyon megnyugtató hatással van rám, a bőröm szerfelett szereti és hálás
érte, az illat pedig örömre hangol. Innen inspirálódtam, hogy készítek magamnak
egy vaníliás-mézes arc és testradírt.
HOZZÁVALÓK:
- 1 csésze (barna)cukor (1 csésze 2 dl)
- 1 evőkanál méz,
- 1 evőkanál tetszőleges olaj, pl. mandula,
- 1-2 teáskanál vanília kivonat.
ELKÉSZÍTÉS:
Az alapanyagokat alaposan keverjük össze
és tegyük egy tiszta, jól záródó edénybe. Mivel vizet nem tartalmaz a késztmény, ha nem
kézzel nyúlkálunk bele, akkor hűvös, száraz, napfénytől védett helyen hosszú
ideig eltartható. Opcionálisan hozzáadható a keverékhez pl. E-vitamin,
szárított gyógynövények, rózsaszirom, citrushéj stb. Legyetek kratívak! J
HASZNÁLAT:
A bőrradír bármilyen bőrtípusra előnyös, érdemes heti 1x alkalmazni, ez javítja a bőr textúráját, puhává és ragyogóvá teszi. A radírt kenjük fel a kívánt testrészre és kerülve a túlzott nyomást, körkörös mozdulatokkal masszírozzuk a bőrünkre, összpontosítva azokra a területekre, amelyek nagyobb figyelmet igényelnek. Pár perc után alaposan öblítsük le langyos vízzel és törüljük magunkat szárazra. Most jöhet esetleg egy finom hidratáló krém.
FIGYELEM!!!
Míg a vanilin aromája egyetlen szintetikus anyagból áll, a valódi egyedülálló ízét közel 200 természetes összetevő harmónikus kompozíciója adja. A szintetikus vanillin toxikusnak számít, idegméreg, károsítja a génállományt, és fennáll a gyanú, hogy kedvez a daganatoknak. Tehát óvakodjunk a szintetikus vanília aromáktól és az illatolajaktól. (Az illóolajok és az illatolajok különböznek egymástól, az illatolajak mindig szintetikusak.)
2024. február 2., péntek
DEZODOR ALOE VERA GÉLLEL
HOZZÁVALÓK:
- A vízben feloldjuk a timsó kristálykat. (Esetleg mozsárban törjük porrá, akkor könnyebben oldódik.)
- A sós oldatba keverjük bele egyenként a többi összetevőt is.
- A folyadékot öntsük egy tiszta flakonba, és legalább 1 napi hagyjuk állni.
- Használat előtt mindig rázzuk fel!
2024. január 11., csütörtök
LUXUS SZEMRÁNC SZÉRUM ARGÁN OLAJJAL
Kinek mikor, de valamikor mindenkinek eljön az az idő, amikor érdemes elkezdeni ápolnia a szeme környékét. A szemkörnyéki bőr rendkívül érzékeny, érdemes minőségi anyagokkal kezelni. A KENDERMAG OLAJ érdekes zsírsav összetétellel rendelkezik. Omega-3 és omega-6 zsírsavakat tartalmaz nagy mennyiségben. Az esszenciális zsírsavak nagymértékben szükségesek az egészséges bőrsejtek termelődéséhez. A kendermag olaj hidratáló és regeneráló hatású, bőrfeszesítő és bőrfiatalító. Részletesen ITT olvashatsz róla. Az ARGÁN OLAJAT nem kell senkinek bemutatni, az egyik antioxidánsokban leggazdagabb olaj. Tápláló, regeneráló, feszesítő és ugyancsak fitoszterolokban bővelkedő bőrfiatalító. Részletek róla ITT. A FEKETERIBIZLIMAG OLAJ szintén tele van antioxidánsokkal és remek választás a ráncellenes és öregedés ellenes készítményekben. Nagyon gyorsan felszívódik és növeli a bőr rugalmasságát. Az érett, fakó, öregedő bőrre különösen ajánlott. Mind a TÖMJÉN ILLÓOLAJ, mind a MIRHA illóolaj sejtszinten védi a bőrt. A tömjén már az ókorban is ismert volt, mint fiatalító szer, a mirha illóolaj pedig csökkenti a finom vonalak és ráncok kialakulását. És most lássuk a medvét! Jöjjön egy igazán ütős recept, amit nagyon egyszerű elkészíteni, viszont a hatása rendkívüli.
HOZZÁVALÓK:
- 5 ml kendermag olaj,
- 5 ml argán olaj,
- 5 ml feketeribizlimag olaj,
- 3 csepp tömjén illóolaj,
- 3 csepp mirha illóolaj.
ELKÉSZÍTÉS:
Az olajokat alaposan keverjük össze és csepegtessük bele az illóolajokat. Praktikusan érdemes egy Roll on-os üvegcsébe tölteni.
HASZNÁLAT:
Minden este, miután letisztítottuk az arcunkat vékonyan kenjük át a szérummal a szemünk környékét. Gyengéden meg is masszírozhatjuk bőrünket.