2015. július 11., szombat

SZABADSÁG!!!

2015.07.14.-2015.08.10-ig SZABADSÁGON VAGYOK!

A blogra és a facebook oldalra új bejegyzések nem kerülnek fel.

Üzenetekre és email-ekre is csak augusztus 10.-től fogva tudok majd válaszolni a beérkezések sorrendjében, ezért mindenkinek a türelmét kérem előre is.

Utolsó postázási nap: július 13.

Előrendelésre természetesen ezalatt az idő alatt is van lehetőség, de postázni és személyesen átadni a termékeket szintén csak augusztus 10-e után tudom, 
a rendelések beérkezésének sorrendjében.

 ÁRLISTA ITT ELÉRHETŐ!

MINDENKINEK KELLEMES NYARAT ÉS NAGYON JÓ PIHENÉST VAGY SZAPPANOZÁST KÍVÁNOK!



NYÁR - DINNYE- SZAPPAN



2015. július 9., csütörtök

LUFFA SZAPPAN


MI AZ A LUFFA?
Férfiasan be kell vallanom, hogy egészen sokáig abban a hitben voltam, hogy a luffa valamiféle tengeri herkentyű. Amikor megtudtam, hogy valójában egy tök fajta, meglepődésemet csak az múlta felül, amikor anno*, még csitri koromban kiderült, hogy a leves vízből készül.

OTTHON IS TERMESZTHETŐ
A luffa tehát egy kúszótök féle, termése leginkább az uborkára vagy a cukkinire hasonlít. Vállalkozó kedvűek nyugodtan megpróbálkozhatnak termesztésével is. Zsenge korában fogyasztható savanyúságként, de tölthetjük vagy ránthatjuk is. Őszre a bőre megsötétedik és a belseje az erős rostképződés hatására szivacsszerű lesz. Amikor már zörgősre száradt, némi áztatás után a bőrt lehúzva, a magokat kiszedve bő vízben addig mossuk, amíg már csak a rosthálózat marad. Ezután, lehetőleg napon, jól ki kell szárítani.
Nemcsak remek természetes szivacs, ami segíti az elhalt hámsejtek eltávolítását, és ősellensége a narancsbőrnek, de remekül használható tisztító eszköz a konyhában és a fürdőszobában is. Használat előtt egy kicsit be kell áztatni, így puhává válik, nem sért és nem karcol.


Luffa tök vagy szivacstök


SZAPPAN LUFFÁVAL
Szappankészítéshez is nagyszerű, a luffa szappannal a tisztítás mellett egyben masszírozzuk is a bőrünket, felpezsdíti a vérkeringésünket, ezáltal javul a bőr anyagcseréje, és ha a fürdőzés után bekenjük magunkat a kedvenc bőrápoló készítményünkkel, akkor az sokkal hatékonyabb lesz, hiszen az elhalt hámsejtek nem fogják akadályozni a hatóanyagok felszívódását.

ELKÉSZÍTÉSE
Roppant egyszerű. Szeleteljük fel a luffát, nagyjából kör alakú szeleteket fogunk kapni. Helyezzük a szeleteket a kiválasztott formába és öntsük rá az elkészült szappanmasszát. Érdemes egy kicsit rázogatni és ütögetni, hogy a szappanmassza jól átjárja a luffát. A továbbiakban pontosan úgy járunk el, mint egy sima szappan készítésénél.




Luffa szappan készítés



2015. július 7., kedd

ÉDES KIS SEMMISÉGEK...


UTAZÓ SZAPPANOK

Ahogy közeledik a vakáció időpontja, a gondolataim már egyre inkább a nyaralás körül járnak. Természetesen készítek mindenféle napvédő szert, hidratáló krémet, fertőtlenítő- és gyógyító illóolaj keverékeket, a szappanok pedig már érnek. Akik még előtte vannak a szappankészítésnek, és szeretnének valami különlegességgel előrukkolni, azoknak szeretnék néhány ötleteket adni, hogyan lehet helyes, pici utazó szappanokat gyártani, amik akár egy retikülben is elférnek. Ajándéknak is jó ötlet, különösen a gyerekek fogják értékelni.









2015. július 2., csütörtök

IN VINO VERITAS


KÉKFRANKOS BORSZAPPAN SZŐLŐMAGOLAJJAL

A kékfrankos magyar szőlőfajta, számos borvidéken termesztik, de igazán jó kékfrankost csak nálunk csinálnak a világon. A kékfrankos szőlőfajtára jellemző, hogy tanninokban (növényi eredetű polifenolokban), azaz csersavakban gazdag. A tanninoknak számos pozitív egészségügyi hatásuk ismert, többek között erős antioxidánsok, segítenek a sejtkárosodás megelőzésében, a szabad gyökök megsemmisítésében és nem utolsó sorban antibakteriális, vírus- és gombaölő hatásúak. Ezek a tulajdonságok egy szappannak is csak előnyére válhatnak. Ugyanis a vörösbor (mértékkel) nemcsak belsőleg gyógyhatású, de pl. Franciaországban nagy hagyománya van a vinoterápiának, boros fürdőknek és egyéb bőrfiatalító boros masszásoknak, kezeléseknek.

HOZZÁVALÓK:
-          122 ml kékfrankos vörösbor (lehet nem kékfrankos is)
-          122 ml desztillált víz,
-          143 gr kókuszolaj,
-          225 gr pálmaolaj,
-          150 gr rizskorpa olaj,
-          55 gr szőlőmagolaj,
-          68 gr ricinus olaj,
-          90 gr NaOH,
-          10-15 ml illóolaj (opcionális),
-          lila kozmetikai színezőpigment (opcionális).

ELKÉSZÍTÉS:
A szappant a hidegeljárás szabályai szerint készítjük. Részletes leírás itt található.
Ami KÜLÖNBSÉG!!! A bort a felhasználás előtt mindenképpen forraljuk fel és hagyjuk még legalább 20 percig lassú tűzön főni, hogy az alkohol teljesen elpárologjon. Az alkohol gyorsítja a kötési folyamatot! Amire még ügyelnünk kell, hogy lehetőleg száraz, alacsonyabb cukortartalmú bort használjunk, mert a cukor ugyancsak felgyorsítja a gélesedést. Ha a borból kiforrt az alkohol, fagyasszuk le, majd így keverjük hozzá APRÁNKÉNT a lúgot. Sajnálatos módon a vörösbor elveszíti gyönyörű színét a kémiai reakció során (a vörös színt adó flavonoidok nem „kompatibilisek” a lúggal), és barnás színűvé fog változni, amit egy kevés lila pigmenttel tudunk kompenzálni. A bor természetes cukortartalma növeli a habzást, így végeredményben egy kiváló ápoló tulajdonságokkal rendelkező, kellemesen habzó igazi szappankülönlegességet kapunk végeredményként.






2015. július 1., szerda

SZÖLÖMAGOLAJJAL A SÖTÉT KARIKÁK ELLEN


Sokaknak okoznak problémát a szemek alatt megjelenő sötét karikák. Sajnos legtöbbször egy kiadós alvás már nem segít az eltüntetésükben, hiszen az erre való hajlamnak legtöbbször genetikai eredete van. Az idő múlásával a bőr is veszít  kollagén tartalmából, ilyenkor elvékonyodik és láthatóvá válnak a hajszálerek. Okozhatja még allergia, vagy lassabb vérkeringés is, ami oxigénhiányos állapotot idéz elő. A karikák ellen sokféle készítmény van forgalomban, de a legtöbb termék durva kémiai vegyületeket tartalmaz. A szőlőmag egy olyan természetes szer, ami segít eltüntetni a karikákat. Magas a C-vitamin, E-vitamin és D-vitamin, valamint béta-karotin tartalma, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású. Segít a kollagén és az elasztin szöveteket regenerálni, keringést fokozó és hidratáló. Nagyon gyorsan felszívódik, nem hagy zsíros érzést, nem allergizál. Zsíros bőrűek is bátran használhatják.Az alábbi éjszakai szemkörnyékápoló krém rendszeres !!! használat mellett jó eséllyel sokat javíthat az állapotunkon. Emellett nagyon fontos, az elegendő napi folyadék (VÍZ!) bevitel. Enélkül sajnos bármit magunkra kenhetünk, az eredmény nem lesz látványos.

HOZZÁVALÓK:
-          2 ek szőlőmagolaj,
-          1 ek finomítatlan sheavaj, esetleg mangóvaj,
-          ¾ teáskanál méhviasz,
-          1 tk szálas zöldtea,
-          1 csepp citrom illóolaj,
-          1 csepp tömjén illóolaj,
-          1 csepp levendula illóolaj.

ELKÉSZÍTÉS:
  1. A szőlőmagolajat, a sheavajt és a méhviaszt gőz fölött olvasszuk egybe.
  2. Tegyük bele a keverékbe a zöldteát és 20 percig nagyon alacsony lángon főzzük.
  3. Szűrjük le, és a kézmelegre hűlt krémbe keverjük bele az illóolajokat.
  4. Tegyük a krémet egy tiszta tégelybe és hagyjuk kihűlni.
  5. Mivel a krém nem tartalmaz folyadékot, tartósítószer nem használunk.
HASZNÁLAT:
Éjszakára kenjünk finoman az ujjhegyünkkel a szemünk köré a krémből, az arcunkra használjuk a megszokott éjszakai krémünket.




Előtte/utána.